Hej! Czego szukasz?

Soczewki i co dalej...

24 . 10 . 2023

Optometrysta lub okulista dobrał Ci moce soczewek. Jeżeli byłeś u dobrego specjalisty to dobrał nawet odpowiednią markę soczewek. A jeżeli nie?

Wybierając soczewki musisz zastanowić się jak często będziesz ich używał i do jakiego rodzaju pracy będą Ci służyć. Głównymi producentami soczewek są marki CooperVision, Acuvue (Johnson&Johnson), Alcon oraz Baush&Lomb.

Soczewki tych marek różnią się od siebie właściowściami budowy. Najczęściej soczewki tańsze mają gorsze parametry jeżeli chodzi o tlenotrasmisyjność,nawilżenie soczewki i filtry. Co to oznacza?

Oznacza to, że Twoje oko po całym dniu noszenia soczewki może być zaczerwienione lub bardziej zmęczone.

Rodzaji soczewek jest bardzo dużo. Mogą to być soczewki jednodniowe, dwutygodniowe , a nawet roczne. Który rodzaj soczewek wybrać?

Jeżeli lubisz nosić okulary, a soczewek używasz np. do uprawiania sportów to wybierz soczewki jednodniowe. Po całym dniu używania soczewek, wyrzucasz je po porstu do kosza, a następnego dnia możesz założyć okulary i nie przejmować się wymianą płynu i czyszczeniem soczewek.

Jeżeli soczewki to Twój wybór numer jeden jeżeli chodzi o korekcje wzroku to zdecyduj się na soczewki dwutygodniowe lub miesięczne. Są bardziej ekonomiczne. Pamiętaj jednak, że taką soczewkę powinno się nosić do 10h dziennie, a następnie wyczyścić i umieścić w pudełko ze specjalnym płynem.

Czym różnią się soczewki dwutygodniowe od miesięcznych? Przede wszystkim budową. Soczewki dwutygodniowe np. marki Acuvue są cieńsze. Mogą być trudniejsze w zakładaniu, ale są bardziej polecane dla wrażliwych oczu. Soczewki miesięczne np. CooperVision są bardziej ekonomiczne i mają więcej parametrów korekcji wzroku dla bardziej wymagających klientów.

Przy wyborze soczewek zwróć też uwagę na filtry jakie posiadają. Jeżeli dużo pracujesz przed komputerem lub korzystasz z ekranów multimedialnych wybierz soczewki z filtrami światła niebiskiego. Takie filtry posiadają m.in soczewki Acuvue Max.

Pamiętaj, że dobór odpowiedniej soczewki może trwać długo. Ale nie zniechęcaj się, ponieważ gdzieś tam na pewno czeka soczewka na miarę Twojego oka.

Masz dodatkowe pytania? Zadzwoń do nas!

infolinia: 609 355 070
do góry