Hej! Czego szukasz?

Płyn do soczewek...czy każdy jest taki sam?

22 . 01 . 2020

Na rynku soczewek kontaktowych można spotkać wiele płynów do soczewek. Praktycznie każda firma, która produkuje soczewki produkuje także płyn do tych soczewek.

Ze znanych marek możemy wymienić markę Alcon produkującą płyny Opti Free Pure Moist, Opti Free Express, Opti Free Replenish oraz Aosept Plus  HydraGlyde. Markę Acuvue (Johnsons&Johnson) produkujący płyn Acuvue RevitaLens czy firma Baush&Lomb produkująca Renu Advanced, Renu Multiplus, Renu MPS, EasySept, Boston, Biotrue.

Płynów jest bardzo dużo, jak wybrać ten najlepszy?

Pierwsze pytanie jakie musimy sobie zadać to jakich używamy soczewek. Najczęściej są to soczewki miękkie dostępne od ręki w sklepie internetowym. Do takich soczewek można używać większości płynów. 

Drugi rodzaj soczewek to soczewki TWARDE. Takie soczewki dobiera niewielu specjalistów, oni także je zamawiają. Do tych soczewek można używac tylko płynów dokładnie im dedykowanych są to np. płyn BOSTON marki Baush&Lomb.

Płyny do miękkich soczewek różnią się między sobą rodzajem składników. A więc, który jest najlepszy?

Jeżeli zależy Ci na dokładnej dezynfekcji soczeweki (np. często cierpisz na zakażenia bakteryjne lub wirusowe oka) to wybierz Renu Advanced. Jest to jedyny płyn na rynku który posiada aż potrójny system dezynfekcji.

Potrzebujesz długotrwałego nawilżenia - płyn Acuvue Revitalens będzie najlepszy. Również dokładnie dezynfekuje soczewkę, ale pozwala także na jej odpowiednie nawilżenie przez co zapewnia całodniowy komfort noszenia soczewki kontaktowej na oku.

Nosisz soczewki w ciagu dnia dłużej niż 8h ? Wtedy wybierz płyn Opti Free Pure Moist marki Alcon. Dzięki swojej budowie ten płyn pozwala nosić soczewki nawet do 16h!

Przy wyborze płynu kieruj się swoimi preferencjami. Jeżeli kupujesz swój pierwszy płyn wybierz tą markę, z której masz dobrane soczewki. Najczęściej płyn i soczewki są tak stworzone, żeby do siebie pasowały. 

Pamiętaj, że jak nosisz soczewki już długo Twoje oczy też mogą różnie reagować. Jeżeli na początku przede wszystki zależało Ci na właściwej dezynfekcji, z czasem może okazać się, że soczewki i oczy potrzebuja więcej nawilżenia. Nie bój się zmienić płynu.

Jeżeli masz jakieś wątpliwości - napisz do nas. Chętnie Ci doradzimy.

Masz dodatkowe pytania? Zadzwoń do nas!

infolinia: 609 355 070
do góry